Besna – Revúca StefanS 12. decembra 2023

Besna, Revúca
Official Video

Tak ak mám byť  úprimný, toto je jedno z videí, na ktoré som veľmi hrdý. A verím, že aj právom 🙂

Celý proces tvorby videa sa nesmierne predĺžil oproti plánovanému dátumu vydania a najlepšie na tom je to, že toto video ani pôvodne nemalo byť.

Áno, celé video vzniklo koncepčne ako live video, ktoré malo využiť live zvuk z koncertu. Avšak celý tento proces sa nesmierne naťahoval – nebol nikto dostupný na mastering, môj Zoom sa vypol v strede nahrávania jedného koncertu, či technické problémy, ktoré sa preniesli do live zvuku kapely.

Už to vyzeralo tak, že nič z toho nebude a bolo to zjavne na niečo dobré. Výsledok predčí všetký očakávania, aj vďaka tomu, že sa koncerty točili v priebehu celého roka:

  • Majestic Music Club, Bratislava -22.4.2023,
  • Angelus fest, Banská Bystrica – 3.6.2023
  • KC Hoffmann, Žilina – 17.6.2023
  • Akropola, Kremnica – 9.9.2023

Vzniknutý priesek celého roka je za mňa vizuálne super, aj napriek horším svetelným podmienkam v niektorých kluboch.

Video bolo točené univerzálne na rovnakom setupe  – Nikon Z6II + 24-70mm 2.8 S a gimbal Ronin RSC2. Všetky koncerty boli točené na run n‘ gun princípe. Všetky zábery sú maximálne spontánne, nič nie je hrané, ani zinscenované.
 
Nebudem sa tajiť ani tým, že hudba Besny ma oslovila a počúvam ju aj v bežnom živote. A určite nejeden fanúšik bude súhlasiť, že Revúca je jeden z najväčších bangerov, ktoré doteraz vydali.
 
Je mi teda veľkou cťou, že moje video nesie označenie „Official video“!

Tvoj - svet - ak má rannou rosou sa stať,
A keď odídeš, odíde za tebou.
Na vlnách večnosti sčerenou...