Besnenie Zbojníkov vol.11 StefanS 24. mája 2023

Catastrofy, Besnenie Zbojníkov vol. 11
Bratislava - MMC, 22.4.2023

Krátky útržok z reportu od hudba.zoznam.sk

„Každý rok si k sebe Catastrofy zavolajú zaujímavých hostí, tentokrát pozvanie prijali KazostrojVydrapená Bužírka Punk System a Besna. Ako to býva na tomto večierku zvykom, všade nás sprevádzali zbojníci v krojoch s valaškami a úvod koncertu patril spomínanému Hrdlorezovi a jeho pôsobivej hre na fujaru.

 

Zaznelo všetko podstatné z tvorby kapely a ľudia si išli hrdlá vykričať pri skladbách ako Zbojnícke komando, Pod pieskovým kopcom, Taký je život alebo pri mojej súverénne najobľúbenejšej Krik a beznádej. Na niektoré koncertné klasiky sa síce nedostalo, ale nikomu to neprekážalo, pretože zazneli skladby, ktoré napríklad chýbali na minuloročnom Besnení zbojníkov a keďže chalani odvtedy nič nové nevydali, tak aspoň takýmto spôsobom ozvláštnili svoj setlist.

Celá akcia opäť prebehla v absolútnej pohode a k spokojnosti všetkých zúčastnených, či už v publiku alebo na pódiu a je ďalším dôkazom o sile a stále ešte nie úplne naplnenom potenciáli domácej metalovej scény, ktorá má podľa mňa priestor na ďalší rast. Ale nateraz, ako spieva Catastrofy, „Ja som spokojný“.

 

Autor: Tomáš Danišovič